En Uzun Yollar Tek Adımla Başlar

Bu kitapta yazılanlar yoluyla uçuşan zihninizi yakalayıp geri getirmeyi ve an’ı yakalamayı öğrenebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz an’da değil de geçmiş ya da gelecekte gezinen, tamamen boşlukta, ne düşündüğünüzün farkında olmadan savrulan zihninizi şimdiki an’a geri getirmeyi öğrenebilirsiniz.

Bu kitapta yazılan her bir hikâyede kendinizden bir parça bulabilirsiniz. Bu parçalarla fark’andalığınızı arttırmayı öğrenip şimdiki an’ı yaşamanın keyfine varabilirsiniz. Bu amaçla bu kitabın her bölümünde, günlük fark’andalıklarınızı arttırmaya yönelik uygulama önerileri ve kavramları anlamlandırabilmenizi kolaylaştıracak, gerçek temelli çoğu kurgulanmış bir hikâye bulacaksınız.

Kitapta sunulan uygulamaları, hazırsanız o sırada, değilseniz en uygun zamanda, aklınızda kalan yönergelerle tekrar etmeniz önerilmektedir. Ya da belki, yönergeleri kendi sesinizle kaydedip, uygulamaya geçtiğinizde sadece kendinizle ve sesinizle kalmayı deneyimleyebilirsiniz.

Bu kitapla birlikte bir seyahate çıktığınızı düşünün. Ama bu, size hiçbir seyahat şirketinin sunmadığı, kendi içinize doğru yolculuk olsun… Bu bir fark’andalık (mindfulness) yolculuğu…

Bu seyahate başlamadan önce de niyet edin, bu belki de ilk adım.

Unutmayın en uzun yollar tek adımla başlar!